آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

آشنایی با دستگاه‌های سنگبری


معرفی و آشنایی با دستگاه‌های سنگبری و شناخت کامل آنها از جمله موضوعات قابل توجهی برای ساختمان سازان، نماکاران و سنگ کاران محسوب می شود.

امروزه، کاربرد انواع مختلف سنگ ها در مشاغل نام برده‌شده به وفور به چشم می‌خورد. آشنایی با انواع دستگاه‌های سنگبری در انتخاب دستگاه مناسب برای پیشبرد کارایی مورد نظر، به شما کمک خواهد کرد.

در این مقاله به معرفی دستگاه‌های سنگبری و بررسی انواع آنها پرداخته‌ایم.

با ما همراه باشید.

آشنایی با دستگاه‌های سنگبری
آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

انواع دستگاه سنگبری

همان طور که ذکر کردیم، کاربرد انواع سنگ‌ها در ابعاد و برش‌های متنوع در صنعت ساختمان سازی، تولید گسترده دستگاه‌های سنگبری را به همراه داشته‌است.

در زیر به معرفی انواع دستگاه‌های سنگبری و هم چنین دستگاه‌های سنگبری می‌پردازیم:

  • دستگاه های سنگبری قابل حمل
  • دستگاه های برش سنگ کارگاهی
  • دستگاه های سنگبری نیمه اتوماتیک
  • دستگاه های سنگبری اتوماتیک
  • دستگاه های سنگبری دستی
  • دستگاه برش سنگ قابل حمل
آشنایی با دستگاه‌های سنگبری
آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

دستگاه برش سنگ قابل حمل برای سنگ کارانی که مایلند به منظور کاهش زمان برش کاری و بهبود در پیشبرد کارها، برش سنگ ها را در محل اجرای پروژه پیش ببرند، بسیار کارایی خواهد داشت.

جا به جایی این دستگاه با استفاده از دستگیره‌های لوله‌ای شکل قرار داده‌شده در دستگاه، پایه‌های جدا شونده آن و وزن مناسب در نظر گرفته‌شده برای آن، به راحتی پیش خواهد رفت.

از دستگاه سنگ بر قابل حمل برای برش انواع مختلف سنگ ها از طول ۶۵ تا ۲۶۵ سانتیمتر، می توان استفاده کرد.

قابلیت فارسی بری، برش از زاویه ۰ تا ۴۵ درجه و برش زوایای گوناگون توسط نقاله، از جمله قابلیت های دستگاه برش سنگ قابل حمل، می باشند.

دستگاه‌های سنگبری قابل حمل که با نام دستگاه برش سنگ پرتابل نیز در بازار شناخته‌شده اند. از پرکاربردترین دستگاه‌های سنگبری تولید‌شده محسوب می‌شوند.

دستگاه سنگبری کارگاهی

دستگاه‌های سنگبری کارگاهی با توجه به ساختار و طراحی در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و مصارف سنگین، استفاده چشم‌گیری خواهد داشت.

جا به جایی دستگاه های سنگبری کارگاهی توسط جرثقیل و یا لیفتراک امکان پذیر می باشد و به دلیل وزن بالای آنها باید حتما در محل مورد نظر فیکس شوند.

دستگاه‌های سنگبری کارگاهی با قابلیت های متنوع در ابعاد متفاوت برای پیشبرد برش‌های مداوم، برای استفاده در بلند مدت، طراحی و به تولید رسیده‌اند.

موتور دستگاه سنگبری کارخانه عموما سه فاز و طول برش تحت پوشش آنها نسبت به دستگاه های قابل حمل، بیشتر می باشد.

قابلیت فارسی بری از صفر تا ۴۵ درجه، امکان تعیین سرعت چرخش تیغه و امکان تنظیم دور موتور، از ویژگی های بارز دستگاه های برش سنگ کارگاهی محسوب می شوند.

دستگاه سنگبری نیمه اتوماتیک

آشنایی با دستگاه‌های سنگبری
آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

دستگاه های سنگبری قابل حمل اکثرا دارای عملکرد نیمه اتوماتیک می باشند.

در مدل های نیمه اتوماتیک حرکت کلگی دستگاه توسط گیربکس دستگاه صورت می گیرد.

برخی از دستگاه های سنگبری قابل حمل به صورت دستی می باشند اما با درخواست مشتریان امکان نصب گیربکس دستی بر روی دستگاه وجود دارد تا دستگاه از حالت دستی به نیمه اتوماتیک تغییر کند.

دستگاه برش سنگ اتوماتیک

آشنایی با دستگاه‌های سنگبری
آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

دستگاه های سنگبری کارگاهی عموما دارای عملکرد اتوماتیک می باشند.

در این دستگاه ها امکان حرکت کلگی با دست، به هیج عنوان، میسر نمی باشد. در نتیجه، اپراتور یا کاربر، امکان حرکت کلگی دستگاه با دست را نخواهد داشت.

دستگاه های اتوماتیک، با حرکت اتوماتیک کلگی دستگاه بر روی ریل لینر، برش سنگ به انجام خواهد رسید.

دستگاه سنگبری دستی

آشنایی با دستگاه‌های سنگبری

تعدادی از دستگاه های سنگبری (دستگاه های سنگبری قابل حمل) دارای عملکرد دستی می باشند.

در دستگاه های دستی حرکت کلگی دستگاه توسط اپراتور صورت خواهد گرفت.

کارایی دستگاه های نام برده‌شده همگی مشابه هم می‌باشد فقط عملیات برش در آنها با توجه به حرکت کلگی، متفاوت پیش‌خواهد‌ رفت.

برخی از دستگاه های سنگبری هم ساختاری کاملا دستی دارند که از آنها برای برش هایی سطحی تر و در حجم بسیار کم تر، استفاده خواهد شد.

دستگاه های سنگبری که تماما دستی عملیات برش را پیش می برند دارای موتوری بسیار ضعیف تر می باشند که عموما قابلیت تنظیم دور موتور و برش در زاویه را هم ندارند.

انواع دستگاه‌های سنگ شکن و خردکن

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.